חרדת נטישה

מטופלת בגילאי השלושים המוקדמות שאמא נפטרה בגיל צעיר, ולאור העובדה שחוותה נטישה של אם בגיל כה צעיר סבלה מאד מחרדת נטישה. כל קשר זוגי שהיא הייתה נכנסת אליו, היא הייתה הופכת להיות מאד תלותית בקשר, וכל הזמן היא הייתה בחרדה שהוא יעזוב אותה, ובסוף הם באמת היו עוזבים אותה.

היא הייתה עצמאית ומרוב החרדה שלה מפרידות, היא לא יכלה להיפרד מהלקוחות שלה, גם אם הם היו מאד קשים, ויצרה גם איתם יחסי תלות.

עבדתי איתה על נושא הנטישה, עשינו טיפול של חזרה לעבר וקפיצה בזמן והעלינו את כל הכאב של חווית הנטישה. ניתקנו כבלים אנרגטיים מהחוויה, שיחררנו אמונות והחלטות נשמתיות שקשורות לנטישה ולאמונה שתמיד ינטשו אותה, ועשינו ריפוי לחוויה הטראומטית.

שיחררנו גם החלטות שמחייבות אותה לרצות אחרים, להיות נחמדה לכולם, לאבד את עצמה בקשר זוגי, ושאוסרים עליה להישאר בסנטר שלה בזוגיות.

לאחר תהליך של מספר חודשים היא הכירה מישהו שנתן לה תחושת ביטחון, ופיתחה מערכת יחסים יציבה, הדדית, ופחות תלותית. גם בעבודה שלה עם הקליינטים שלה, היא ריצתה אותם פחות והייתה יותר אסרטיבית, ויותר בסנטר שלה, ולא רק שכמות הקליינטים שלה עלתה, היא גם פחות סבלה, ונהנתה יותר מהעבודה שלה.