5  טיפים שיעזרו לך לשבור מסגרות

אני נון-קונפורמיסטית!
והפוסט הזה מוקדש באהבה לכל הנון-קונפורמיסטים , ומאותגרי המסגרת. לקח לי הרבה זמן לגלות את זה, כי מאד פחדתי להיות שונה. אבל הייתי שונה, ומאד סבלתי בכל מסגרת: בביה״ס, בצבא, באוניברסיטה, ובכל מסגרת אחרת של עבודה (שלא הצלחתי להתמיד בה). למרות זאת,  הצלחתי לסיים את התואר הראשון בהצטיינות באוניברסיטה הפתוחה, כי התאפשר לי לעשות זאת בתנאים שלי, בזמן שלי ובלי מסגרת.

ובאמת, במשך שנים הוגדרתי "פוטנציאל לא מנוצל". הייתי מאד מתוסכלת. הרגשתי שמשהו אצלי לא בסדר….אבל אז גיליתי את המהות שלי כמטפלת. התחלתי לטפל בעצמי. צעד-צעד חיזקתי ועיצבתי את הגבולות הפנימיים שלי. רק אז יכולתי גם לפרוץ את הגבולות החיצוניים שלי. לפרוץ וליצור לי מסגרת שתתאים לי, לזמנים שלי, לצרכים שלי, ולמהות שלי, עם המון משמעות, ובחירות שמגיעות מהלב.

למדתי לקבל באהבה את הנון-קונפורמיזם שלי, למדתי להעריך אותו ואת עצמי, ולהבין ששונה זה שווה. כיום אני מנצלת את מלוא הפוטנציאל שלי: מטפלת, מאמנת, ומנחת סדנאות, ועוזרת לנון-קונפורמיסטים כמוני למצוא את היעוד שלהם, להתכוונן מהלב, ולהגשים את עצמם.

נון-קונפורמיסט

אז מה הטיפים שלי לנון קונפורמיסטים כמוני?

1. להתחבר לתשוקה שלכם, ולמצוא את הייעוד הפנימי
מטופלת שלי חיפשה במשך שנים רבות את הייעוד שלה, לא מצאה ועבדה בעבודות שלא התאימו לה.
דרך עבודה פנימית שעשינו ביחד הבינה שיש לה תשוקה גדולה ללמד אנשים איך לאכול בריא, והחליטה לפתוח עסק לסדנאות לבישול בריא אורגני, והיום היא בעלת עסק משגשג לסדנאות בישול ומתוקים בריאים.

2. ללכת עם זה עד הסוף, להתמיד, ולא לוותר לעצמכם
כל ההתחלות קשות וגם כשאני התחלתי לקח זמן עד שבניתי קליניקה מוצלחת. בחודשים הראשונים הייתי צריכה עדיין להמשיך בעבודתי הקודמת בהייטק, עד שיכולתי מבחינה כלכלית לאפשר לעצמי לעשות רק את מה שאני באמת אוהבת.  מה שחשוב זה להאמין בעצמך ולדעת שכשאתה מחובר ללב ובהתכווננות מלאה, אז היקום יעזור לך בדרך להגשמה עצמית.

3. למצוא אנשים חיוביים שיעזרו לכם בתהליך
קבלת תמיכה עוזרת תמיד. אני קיבלתי תמיכה רבה בדרך ממטפלים אחרים שהאמינו בי, ממורים רוחניים וממאמנים שעזרו לי להתמקד במטרות ובמסרים שלי, ואיך להגשים אותם. לכן מאד חשוב להקיף את עצמכם באנשים חיוביים שיתמכו ברעיונות שלכם, יאמינו בכם ויעצימו אתכם, ויעזרו לכם להתמקד במה שחשוב.

4. לעשות לכם סדר יום ורשימת מטלות יומיות שעליכם לבצע בדרך להגשמת מטרותיכם
כשאין מסגרת חיצונית, חשוב מאוד לבנות מסגרת פנימית. לכן צריך ליצור סדר יום שבו אני קם/ה ויש לי רשימת מטלות שעלי לבצע עד סוף היום שיעזרו לי לקדם את עצמי בדרך להגשמת המטרה. לדוגמא, גם לי כמטפלת יש לי מספר שעות שאני עובדת בקליניקה מידי יום. אך שאר היום שלי מוקדש לשיווק, כתיבת מסרים, בניית סדנאות ושיווקן, ולמידה ממנטורים, ומאמנים אחרים.

5. להתאים את מה שאתם עושים לצרכים שלכם
היו קשובים לצרכים שלכם והתאימו את העסק שלכם ואת מה שתבחרו לעשות לצרכים שלכם. אני לדוגמא טיפוס לילה, אז הקליניקה שלי עובדת בעיקר משעות אחה״צ ועד הלילה. מכיוון שאני אדם שלומד מהר ומשתעממת מהר מדברים, אני משלבת בעסק שלי חוץ מטיפולים גם הנחיית סדנאות, ומעגלי נשים כדי שיהיה לי גיוון, ותמיד לומדת במקביל עוד דברים שיעזרו להתפתחות האישית  והמקצועית שלי.

לסיכום, כדי לפרוץ גבולות חיצוניים צריך לחזק גבולות פנימיים, להאמין בעצמך, ולא לוותר לעצמך כשקשה, להתחבר לקול הפנימי, לתשוקה ולהתכוונן באמת, להקשיב לצרכים שלך, ליצור מעגל תמיכה שיעזור לך בתהליך וללמוד לבקש עזרה ולהיעזר כשצריך.